Nautica

Nautica marka adını Latince’de gemi anlamına gelen “Nauticus” kelimesinden alıyor. İnsanoğlunun dünyayı keşfetmedeki ilk başarılarından biri olan denize çıkmak, Nautica’ya ilham kaynağı oldu. Macera, aksiyon ve klasisizmin simgesi olarak kendine yelken logosu tasarladı.

Bugün Nautica dünyası, Amerikalıların her zaman giymek istediği parçaların yeniden keşfini ve yeniden yorumlanmasını temsil ediyor. Günlük bir stilde bizlere denizden ilham alan ve şehirde tasarlanan klasik bir denizcilik tarzı sunuyor.

Modern bir Amerikan klasiği olan Nautica, aktif ve maceracı ruhlu bir yaşam tarzının özünü yakalarken müşterilere kalite, tasarım ve değer sunuyor. 1983 yılında kurulan Nautica, eksiksiz bir koleksiyon oluşturarak erkek, kadın, çocuk giyiminden, aksesuar ve ev koleksiyonuna kadar uzanan geniş bir yelpazeye hitap ederek dünya çapında lider bir yaşam tarzı markası haline geldi. Günümüzde 65’ten fazla ülkede bulunan Nautica, dünya çapında en çok tanınan Amerikan markalarından biri olarak yolculuğuna devam etmektedir.